O drogách

Pervitin

29. února 2012 v 13:34 | šílená
V ČR je to po marihuaně druhá nejrozšířenější tvrdá droga. Vyrábí se z amfetaminu nebo efedrinu. Po požití navozuje pocit velké síly a schopností, narkoman má dojem, že zvládne cokoli. Droga potlačuje ospalost a navozuje nádherný pocit, že život se řítí velkou rychlostí, do níž se dostává všechno kolem něho.
Pervitin se nejčastějí ,,šňupá,,, je možné jej rovněž kouřit nebo aplikovat perorálně či nitrožilně. Je to silně návyková látka, která poškozuje psychiku, vyvolává psychózy, paranoiu, při předávkování se objevuje silná bolest v hrudníku, případně i několikahodinové bezvědomí.

Kokain

28. února 2012 v 17:54 | šílená
Může se užívat v různých formách. Nejčastěji se vdechuje nosem. Může se také podávat do žíly injekční stříkačkou nebo kouřit v cigaretě či dýmce.
Ačkoli složením jde o drogu zcela odlišnou od amfetaminů, účinky jsou v podstatě tytéž a přízanky intoxikace jsou také podobné. Jen halucinace se dostavují rychleji.


Opojení kokainem představuje vysoké riziko nehod a sebevražd. Protože je velice drahý, často se falšuje. Tato náhražka kokainu má velice nepříjemné účinky, někdy může vést dokonce i ke smrtelné otravě.


Zdroj : Žít na plno - Julián Meglosa

Alkohol

28. února 2012 v 12:58 | šílená
Účinky alkoholu jsou okamžité. Už v krátké chvíli po požití alkoholu se člověk cítí veselý a hovorný. A pokud v pití pokračuje, dostaví se opilost. Alkohol způsobuje svalovou ochablost, která zasahuje i srdce. Snižuje ostrost zraku, především v noci a při umělém osvětlení. Nastávají také změny v chování - může se projevit netrpělivost či agresivita.


Dlouhodobá konzumace alkoholu představuje vysoké riziko tvrdnutí jater, rakoviny ústa jícnu a rovněž chronického onemocnění žaludku, chudokrevnosti a podvýživy. V oblasti duševní se alkoholici vystavují riziku ztráty paměti, halucinací a degenerativní demence. Přestože se mnozí domnívají, že mírné pití není nebezpeční, je třeba připomenout, že všechny oběti alkoholu zpočátku pily jen trochu.
Nepřímá rizika alkoholu jsou větší než u ostatních drog. Tisíce lidí každoročně umírá v důsledku autonehod, vraž a sebevražd, ke kterým by bez alkoholu nikdy nemuselo dojít!


Zdroj : Žít na plno - Julián Meglosa

Tabák

28. února 2012 v 12:49 | šílená
Kuřáci vdechujájí jedovaté látky, jako je dehet, nikotin a oxid uhelnatý. Oxid uhelnatý je jedovatý plyn, který dýchají také nekuřáci, pokud jsou právě v zakouřeném prostředí. Škodlivé působení tabáku je dlouhodobé. Může to trvat i několik desetiletí, než se projeví důsledky kouření a dokonce se zdá, jako by někteří kuřáci byli vůči nim imunní. Statistiky Světové zdravotnické organicaze ( WHO ) však ukazují, že kouření je první odstranitelnou přísinou smrti.


Vědci dnes už také nepochybují o tom, že kouření způsobuje srdeční choroby, rakovinu, mozkové příhody či bronchitidu, tedy nemoci, u kterých je vysoká pravděpodobnost úmrtí. Ženám, které v těhotenství kouří, se rodí menší děti, které jsou vystaveny vyššímu riziku úmrtí při porodu.
Kouření vytváří silnou závislost. Kuřáci, kteří se rozhodnou přestat kouřit, to většinou nedokážou sami. Kouření rovněž vyvolává abstinenční syndrom. Kuřák po chvíli pociťuje silnou touhu po cigaretě.
 
 

Reklama