Co mě zaujalo

Amityville

13. dubna 2012 v 14:12 | šílená
Roku 1990 se před Nejvyšší soud v Manhattanu dostal nezvyklý případ. Obchodník s akciemi z Wall Streetu složil zálohu na osmnáctipokojový viktoriánský dům v Nyacku ve státě New Jersey, na předměstí New Yorku. Posléze zjistil, že dům je obýván třemi strašidly, jež všechna pocházejí z období před válkou za nezávislost. Byl to mladý námořní důstojník, mladá žena a starý muž. Z toho důvodu žádal obchodník své peníze zpět, ale odpůrkyně mu odmítla částku vrátit.
Odpůrkyní byla paní Helen Ackleyová a podle ní nebylo na strašidlech nic špatného, neboť šlo o strašidla milá, pozorná, jen občas děsivá, a nesmírně zábavná. Litovala jen, že si je nemohla vzít sebou, když se přestěhovala. Když byli její děti malé, strašidla jim zdvořile přinášela dárky a raké je ráno budila tím, že jim třásla s postelemi. Soud rozhodl ve prospěch žalované, ale při následném odvolání Nejvyšší soud vydal opačné rozhodnutí - prohlásíl, že dům je jasně začarovaný a kupec měl být o tomto materiálním ( nebo nemateriálním ) faktu informován. Soudci se případem očividně bavili a jendím z bodů odůvodnění jejich rozhodnutí bylo to, že prodávající nebyla schopná odevzdaz nemovitost vyklizenou, protože strašidla se počítají jako byvatelé s trvalým bydlištěm.


Ať už byl tento horor skutečnost nebo ne, rozhodně vydělal některým osobovám, které byly ve spojitosti, velkou spoustu peněz. Calá historie začala roku 1975, kdy George a Kathleen Lutzovi koupili dům v příjemné středostavovské osaně Amityville na Long Islandu ve státě New York. Dostali ho lacino a nastěhovali se do něj i se svými třemi dětmi. Ukázalo se však, že Amityville je pro jejich životní prostředí název pozoruhodně nepříhodný. ( v překladu Přátelská lhota )
Bydleli v domě pouhé čtyři týdny, během nichž byli terčem takových útoků neviditelných sil, o jakých se jim ani ve snu nezdálo. Především se tu v noci ozývaly podivné zvuky. Pak se těžké přední dveře vylomily z pantů působením jakési neznámé, ale značné síly. Okna se začala sama od sebe otevírat a zavírat. Jendou v noci se George probudil a spatřil jak se Kathleen vznáší ve vzduchu nad postelí. Stáhl jí dolů, rozsvítil světlo a vyděsil se, když spatřil uslintanou a ohyzdnou babici. Trvalo celé hodiny, než se jí postupně vrátil její vzhled. Další noc oba viděli červené oči, žhnoucí před domem do noci a nalezli ve sněhu otisky okovaných kopyt. Nakonec, když začal se stěn prosakovat zelený sliz, posbírala rodina svých pět švestek a odstěhovala se. Důvod proč Lutzovi dostali dům lacino, byl ten, že krátce předtím byl místem zvláště nepěkné několikanásobné vraždy. Mladý muž tady pobil celou svou rodinu - otce, matku a čtyři sourozence. Tvrdil, že nadpřirozené ,,hlasy,, mu přikázaly tento zločin spáchat.

Myšlenky moudrých...

10. března 2012 v 11:21 | šílenáVšechny bitvy v životě nás mají něčemu
naučit - i ty, v nichž prohráváme.

Paulo Coelho
 
 

Reklama